Nadační fond Karolíny Plíškové
 
Nejlepší česká tenistka současnosti a bývalá světová jednička Karolína Plíšková chce jít příkladem a pomáhat tam, kde je to potřeba. Proto v létě 2017 založila svůj vlastní Nadační fond, jehož hlavním posláním je finančními příspěvky podporovat dobročinné instituce nebo konkrétní osoby, kteří se nacházejí ve složitých situacích.

  
Slavná tenistka Karolína Plíšková nepodporuje jen jednu věc, ale prostředky svého Nadačního fondu rozmělňuje mezi více projektů. “Nechci přispívat jen na jednu konkrétní věc, peníze mohou pomoci dětem, starým lidem nebo i zvířatům,” říká Plíšková, která v rámci svého Nadačního fondu pořádá několik sportovních eventů ročně.

Nadační fond za dobu své existence rozdal stovky tisíc korun, peníze putovaly na Kliniku dětské i dospělé onkologie a hematologie v Motole nebo Fond ohrožených dětí Klokánek. Velmi populární je také dobročinná akce v rámci projektu #AceQueen, který Plíškovou charakterizuje jako dlouhodobě nejlépe podávající hráčku na světě. “Za každé eso, které dám na grandslamu, jde 200 dolarů na bohulibé účely. Jsem ráda, že podání, které mi v tenise přináší řadu úspěchů, pomáhá i tam, kde to potřebují nejvíc,” řekla Karolína Plíšková